1315 km w ramach akcji „Podziel się kilometrem”

Podczas 16. PZU Cracovia Maraton osoby, które wzięły udział w organizowanej przez Sponsora Tytularnego imprezy – PZU akcji „Podziel się kilometrem” pokonały w sumie 1315 km. Dało to kwotę 13150 zł na operację i rehabilitację cierpiącej na czterokończynowe porażenie mózgowe Zuzanny Raczkowskiej – podopiecznej Fundacji Słoneczko.

Akcja polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która w trakcie 16. PZU Cracovia Maraton odwiedziła strefę „Podziel się kilometrem” na krakowskim Rynku Głównym było pokonanie przynajmniej 1000 m na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku. Za każdy przebiegnięty kilometr PZU przeznaczył 10 złotych na operację i rehabilitację cierpiącej na czterokończynowe porażenie mózgowe Zuzanny Raczkowskiej – podopiecznej Fundacji Słoneczko.

Pomóc mógł absolutnie każdy. W strefie znajdowała się również część dziecięca z urządzeniami dla najmłodszych (bieżnie, rowerki, trampoliny). Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” była przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogły zbierać środki na charytatywny cel. Przedsięwzięcie to realizowane jest w trakcie kilkunastu imprez związanych z bieganiem, sportem i zdrowym trybem życia.

Zuzię można było spotkać na trasie 16. PZU Cracovia Maraton! Pokonała jedną z dwóch pętli (ok. 21,1 km) na wózku pchanym przez trzech znanych uczestników, którzy wystartowali ubrani w garnitury. Byli to – Dariusz Laksa (Stylowy Biegacz), Paweł Czapiewski (były reprezentant Polski, m.in. brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 800 m) oraz Maciej Florek (tancerz, zwycięzca jednej z edycji programu rozrywkowego You Can Dance).

Fot. Szymon Gruchalski, Krzysztof Porębski, MCH/ZIS