Kadra trenerska

GRZEGORZ SUDOŁ

 

To ambasador sportu, który po zakończeniu kariery wyczynowego zawodnika, specjalisty chodu sportowego, rozpoczął na większą skalę przygodę z bieganiem.

Jest trenerem I klasy PZLA. W swojej bogatej karierze trzykrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, jest medalistą Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju. Pracownik AWF Kraków, trener reprezentacji Polski.
Potrafił iść szybciej, niż niejeden chciałby biec… Debiut w półmaratonie ma za sobą, a cel to maraton.

 

Od 11 lat uprawia lekką atletykę. Specjalizuje się w biegach średnich (800 i 1500 m) na poziomie I klasy sportowej, choć najbliższe sercu są dla niej biegi przełajowe. Trener II klasy. Podopieczna trenera Grzegorza Sudoła. Niespokojna dusza, uwielbia pracę z ludźmi, próbując pokazać im, że każdy ma w sobie coś niepowtarzalnego, co stanowi o jego sile. Miłość do sportu stara się też zaszczepiać u najmłodszych. Zwyciężczyni wielu biegów masowych – m.in. w Rotterdamie.

Rekordy życiowe: 800 m – 2:08.14, 1500 m – 4:20.71

 

MARIA SŁAWIK

 

JOANNA GRADEK

 

Od 2009 roku pasjonatka rekreacyjnego biegania w dojrzałym wieku, reprezentantka uczelnianej drużyny biegowej podczas Festiwalu Nauki w Krakowie. Od kilku lat prowadzi badania na temat wpływu aktywności fizycznej na sprawność ukierunkowaną na zdrowie (Health Related Fitness). W latach 2010-2015 prowadziła zajęcia dla amatorów na ścieżkach biegowych w ramach programu „Kraków biega, Kraków spaceruje”. Licencjonowana trenerka SMOVEY.

 

Zapalony sportowiec i pasjonat wielu dyscyplin. Były zawodnik biegów średnich i długich. I klasa sportowa w biegach górskich. Biega od 8 roku życia do chwili obecnej. Doświadczony ogromną ilością przebiegniętych kilometrów i startów w zawodach. Po wielu latach przygody z bieganiem rozważa jego sens na drodze poznania naukowego. Szuka optymalnych rozwiązań treningowych dla biegaczy w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania sportowego. Określa siebie „urodzonym biegaczem”.

 

KONRAD REMBIASZ

 

KAMILIA HAYDER

 

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Posiada I klasę sportową na dystansach 800 m i 1500 m. Trener II klasy. Sędzia z licencją PZLA.


Doświadczenie zawodowe:
2013 – trener na Ścieżkach biegowych organizowanych przez Fitness Platinium;
2013-2014 – trener na Ścieżkach biegowych w ramach programu "Kraków biega, Kraków spaceruje" Urzędu Miasta Krakowa - zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców Krakowa;
2014 – trener podczas zgrupowań organizowanych przez  Akademię Wioletty Frankiewicz dla dzieci i młodzieży.

 

 

Jako zawodnik biegał średnie i długie dystanse, maratończyk i trener z zamiłowania. Swoją pasją biegania zaraża wielu amatorów biegania na Ścieżkach Biegowych Krakowa. Konsekwentnie wciela w życie idee, by bieganie połączyć z dobrą zabawą. Pomysłodawca i organizator Krakowskiego Pikniku Biegowego, Studniówki Maratońskiej i obozów treningowych, które przeszły do historii klubu AZS AWF Kraków Masters. Założyciel tej grupy. Rekord życiowy w Maratonie – 2 godz. i 14min! Ukończył ich 24, niejednokrotnie wygrywając, ze średnią wszystkich poniżej 2 godz. i 20 min. Trener I klasy lekkiej atletyki. 

 

DARIUSZ KACZMARSKI

Damian Sator

 

 

Czwarty zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegach górskich. Medalista biegów górskich różnych odmian. Były zawodnik kadry narodowej. Dalej czynny zawodnik. Osoba niezwykle spokojna i oddana bieganiu. Mimo młodego wieku już duże doświadczenie.

Rekordy życiowe: 1000 m – 2:38.00; 1500 m – 4:01.96; 5000 m 15:17.88; 10 km – 32:17.